

Wilde Plantenroute 2026 (Ook geschikt voor “met kinderen”)
Ook dit jaar organiseert IVN Zoetermeer met KNNV-Plantenwerkgroep-Zoetermeer een informatieroute langs de bloeiende planten van het Libellenreservaat.
Gedurende de bloeimaanden april en mei vind je op meerdere plekken nabij het Libellenreservaat
borden met weetjes. Eerst komen de vroegbloeiers aan de beurt, waarna ook andere bloeiers ter sprake komen.

Verder verzorgen we dit jaar een informatieve ‘galerij’ met foto’s en wetenswaardigheden over libellen: daarmee brengen we een ode aan de prachtige vliegers waar dit gebied zijn naam aan te danken heeft.
De eerste ronde met de informatiebordjes over de planten stond er van 25 april tot het weekend van 3 mei. Tussen 10 en 25 mei (Tweede Pinksterdag) behandelen we de planten die er dan het mooist bijstaan.
Om stil te staan bij het Libellenreservaat zelf, kun je op 16 mei in de middag meelopen met een gids om op zoek te gaan naar de libellen die hier vliegen! Zie hiervoor de vermelding in de agenda op deze site.
(Libellenexcursie).
Locatie:
Nabij Kurkhout 100, 2719JZ Zoetermeer
